Exmemoriam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Exmemoriam - Harry Potter RPG
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Griffendéles előtörténetek

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Harry James Potter
Griffendél hallgató
Griffendél hallgató
Harry James Potter


Hozzászólások száma : 111
Join date : 2010. Feb. 02.

Griffendéles előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Griffendéles előtörténetek   Griffendéles előtörténetek EmptyKedd Feb. 02, 2010 10:45 pm

Griffendéles előtörténetek
Vissza az elejére Go down
https://exmemoriam.hungarianforum.net
Harry James Potter
Griffendél hallgató
Griffendél hallgató
Harry James Potter


Hozzászólások száma : 111
Join date : 2010. Feb. 02.

Griffendéles előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Griffendéles előtörténetek   Griffendéles előtörténetek EmptySzer. Feb. 03, 2010 12:38 am

HARRY JAMES POTTER

alapok

teljes név || Harry James Potter
becenév || Harry
nem || férfi
születési hely, idő || Godric’s Hollow, Anglia, 1980. július 31.
kor || 16
faj || ember
vér || fél

a múlt

1980. július 31 - én születtem Godric’s Hollowban. A szüleim nagyon szerettek és vigyáztak rám. Sajnos nem ismerhettem meg őket. Hogy miért nem? A válaszom erre Voldemort. Voldemort vadászott rám és a szüleimre egy jóslat miatt ami veszélyt jelentett rá és a hatalmára. Elhatározta hát, hogy végez velünk. A szüleim úgy döntöttek, hogy el kell bújnunk így megkérték Siriust, hogy legyen a titokgazdájuk. Sajnos Sirius nem vállalta el végül is a feladatot így végül Peter Petingrewra hárult a feladat. Ez okozta a szüleim vesztét. Petingrew elárulta a szüleimet Voldemortnak aki meg is jelent a házunkban és megölte apámat, majd végzett az anyukámmal is aki az életét adta, hogy én élhessek. Mikor Voldemort meg akart ölni életbe lépett a védelem amit anyám áldozata révén kaptam, így a nagyúr elvesztette az erejét. Ez után az éjszaka után kerültem anya rokonaihoz, a Dursley családhoz. Vernon bácsi és Petunia néni az évek során azt a történetet adták be nekem, hogy a szüleim autóbalesetben haltak meg, Elhittem a történetet elvégre ekkor még fogalmam sem volt arról, hogy mi is az igazság. Dursleyék a lépcső alatti gardróbba száműztek és ott kellett laknom. Folyamatosan éreztették velem, hogy nem kívánatos személy vagyok, akit megtűrtek, folyton megaláztak. Dudley rendszeresen belém kötött, de már megszoktam a dolgot. 11 éves koromban fordulóponthoz érkeztem. Levelet kaptam a Roxfortból, hogy felvételt nyertem. Dursleyék mindenféle módon meg akarták akadályozni, hogy erről tudomást szerezzek vagy, hogy elmenjek, de szerencsére megjelent Hagrid aki később jó barátom lett és elvitt magával. A Roxfort expresszen összeismerkedtem Ron Weasleyvel és Hermione Grangerrel akik később a legjobb barátaim lettek. A vonaton ismerkedtem meg az ellenségemmel is akit Draco Malfoynak hívnak. Az évek során az ellentétek egyre inkább elő jöttek, és több konfliktus helyzetbe is kerültem vele. Rengeteg kalandban volt részem sajnos amibe a barátaim is belekeveredtek. Voldemort nem egyszer az életemre tört és tudom addig nem nyugszik amíg egyikünk meg nem hal. Most ötöd éves vagyok és félek belegondolni abba, hogy mit tartogat számomra ez az év. Ron és Hermione persze mindenben támogatnak, és Dumbledore professzor is segít amiben tud, de félek attól, hogy bajba sodrom őket és miattam lesz bajuk.

jellem

Bátor fiú aki kedves és melegszívű. Sajnos igen makacs és vakmerő is, néha kicsit letargikus és önsajnáló, de nem vészes. Kiáll a barátaiért és Siriusért, ha valakinek segítségre van szüksége akkor megpróbál mindent amire csak képes, hogy segíthessen. Érzelmei gyakran befolyásolják így képes elhamarkodott döntéseket hozni. Szerencsére ilyenkor mindig mellette van a józanság hangja Hermione személyében, vagy Dumbledore beszéli őt le az elhamarkodott és meggondolatlan cselekedetekről.


apróságok

mindig || Barátok, kviddics, Sirius, harc Voldemort ellen, Tűzvillám
soha || Voldemort, halálfalók, mardekárosok, vér szerinti megkülönböztetés, dementorok
dementorok || Azt látja amikor a szülei meghalnak, édesanyja sikolyát hallja
mumus || Dementor
titkok || láthatatlanná tévő köppenye, tekergők térképe, szerelmes Ginny Weasleybe
rossz szokás || Ron és Hermione vitáit néha szarkasztikus, gúnyos megjegyzésekkel illeti, Ginny közelében hajlamos elpirulni, néha letargikus a hangulata


a család

apa || James Potter 21 éves korában elhunyt arany vér
anya || Lily Evans 21 éves korában elhunyt mugli származású
testvérek || -
családi állapot || egyedülálló
állatok || Hedvig nevű hóbagoly


külsőségek

magasság || 170 cm
tömeg || 50 kg
rassz || európai
szemszín || zöld
hajszín || fekete
különleges ismertetőjel || villám alakú sebhely a homlokom ami miatt annyian megbámulnak
kinézet || Magas, vékony fiú akinek fekete haja van. Rakoncátlan tincseit apjától örökölte, zöld szemeit pedig anyjától. Amikor nem az iskolai talár van rajta akkor Dudleytól megörökölt óriási ruhákat hordja.
egészségi állapot || egészséges


a tudás

varázslói ismeretek || 4 év anyaga. Kedvenc tantárgya az SVK. A bájitaltant és a jóslástant ki nem állhatja. Házi feladatait gyakran másolja Hermionéról. Képes patrónust megidézni. Jártas az oklumenciában.
mugli képzettségek || nincs konkrét információ
pálca típusa || magyal-főnixtoll alapanyagú, a legjobb iparos, Ollivander munkája. A pálcának csak egyetlen hasonmása van (a tollat adó főnixmadár, Fawkes, mindössze két tollat adakozott), ám az a pálca Voldemort Nagyúré, azzal követte el valamennyi gyilkosságát.
különlegesség || Patrónusa: szarvas, párszaszájjú, ért az oklumenciához
Vissza az elejére Go down
https://exmemoriam.hungarianforum.net
Harry James Potter
Griffendél hallgató
Griffendél hallgató
Harry James Potter


Hozzászólások száma : 111
Join date : 2010. Feb. 02.

Griffendéles előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Griffendéles előtörténetek   Griffendéles előtörténetek EmptySzer. Feb. 03, 2010 4:31 pm

CHLOE LILIAN KRISTEN SANDERS

Teljes név.: Chloe Lilian Kristen Sanders
Beceneve.: Chlo, Chloe, Lily, Kristen, Kris
Nem.: Nő
Születési hely, idő.: Godric's Hollow - 1980. Június. 12
Kor.: 15 éves
Faj.: Ember ~ Boszorkány
Vér .: Félvér
Oldal.: Jó
Család.: ~ Apja.: Anthony Sanders.: 39 éves.: félvér.: Auror
~ Anyja.: Dorin (Whiterose) Sanders.: 37 éves.: félvér.: Hajdani auror, most háztartásbeli boszorkány
~ Testvér(ek).: Barbara Jane Sanders.: 8 éves

A múlt

1980. Június. 12 – én születtem Godric's Hollow – ban a Sanders család első gyermekeként. A szüleim Dorin és Anthony Sanders. Édesanyám hajdanában aurorként dolgozott, de mikor megszülettem úgy döntött, hogy abbahagyja ezt a munkát, hogy minden idejét a családjának szentelhesse. Édesapám a mai napig is auror, nemrég léptették elő. Kicsi koromban mikor még nem igazán értettem, hogy mi is zajlik körülöttem ijedten figyeltem a varázsoló szüleimet, akik mindenféle tányérokat lebegtettek, bútorokat toltak egy pálcaintéssel a falhoz stb. 6 éves koromban anyukám mindenféle történetet kezdett el mesélni arról, hogy léteznek boszorkányok és varázslók, van egy olyan iskola, ahol ők tanulnak és egy napon majd én is, oda fogok kerülni. Mindig élvezettel hallgattam azokat a történeteket, amik arról szóltak, hogy ő és apa ott ismerkedtek, meg és mindenféle kalandba keveredtek. Mint azt megtudtam a papa Griffendéles volt, míg a mama Hollóhátas. Meséltek nekem egy gonosz varázslóról is, akit Voldemortnak hívtak, és akit legyőzött egy Harry Potter nevezetű gyerek. A mugli általános iskolában sokat meséltem ezekről a dolgokról az egyik barátnőmnek, aki emiatt egy idő után furcsán kezdett el nézni rám. Bolondnak titulált és nem állt velem többet szóba. Mindenkinek elmondta, hogy én boszorkánynak képzelem magam mire az osztályom kinevetett és folyton csúfolódtak rajtam. A szüleim azt mondták, hogy a muglik nem képesek elfogadni, hogy vannak rajtuk kívül mások is a földön, vagy ha mégis akkor meg félnek az ismeretlentől. 8 évesen, amikor már nem bírtam tovább a szekálásukat, iskolát váltottam. Itt már egyáltalán nem meséltem senkinek sem a családomról vagy arról, hogy boszorkány vagyok hanem „ normális „ kislányként beilleszkedtem, és barátokat szereztem. Ez a nyugalom sem tartott sokáig. 10 éves koromban furcsa dolgok kezdtek el történni velem. Egyik nap az iskolában mikor éppen rajzoltam a papírlap felemelkedett az asztalról és lebegni kezdett. Ijedten néztem szét, de szerencsére nem látta ezt senki. Egy másik alkalommal otthon, mosogatás közben mikor kicsúszott egy tányér a kezemből és utána nyúltam az megállt a levegőben és nem tört össze. Ennek a mama szemtanúja volt és mikor látta, hogy halálra ijedtem elmesélte, hogy ezek a jelek igazolják, hogy boszorkány vagyok, és az erőm kezd felszínre törni. Ebben az időben a papa átvette a „ tanításomat „ és a meséléseket, mert a mama állapotos lett. Született egy édes kishúgom, akit Barbara Jane Sandersnek kereszteltek el. Mindig is egy kistestvérre vágytam, akivel játszhatok, majd és akit mindenre megtaníthatok, amit én is tudok. Sajnos azonban nem sok időm volt kiélvezni a nővér szerepét. 11 évesen, pont a születésnapomon egy bagoly repült be az ablakon egy levéllel a lábán. Emlékszem annyira megijedtem a hirtelen berepülő madártól, hogy felborítottam a tortát, amiről épp a gyertyákat akartam elfújni. A papa, a mama és az egész nappali tiszta kókusz tortás lett. Az ijedtséget hamar felváltotta a kacagás és az izgalom, mikor megtudtam, hogy mi is áll a levélben.

Chloe Lilian Kristen Sandersnek!
Godric's Hollow!

Kedves Ms Sanders!
Ezennel értesítem, hogy felvételt nyert a Roxfort Boszorkány - és Varázslóképző Szakiskolába. Kérjük Szeptember 1 – én reggel 9 órakor jelenjen meg a King’s Cross pályaudvaron a 9 és ¾ - ik vágányon. Mellékelten küldöm a beszerzendő könyvek és felszerelések listáját is.
További kellemes nyarat kívánok.
Minerva McGalagony
Igazgató helyettes

Miután elolvastam a levelet a szüleim le, sem tudtam lőni. Rögtön másnap elcipeltem őket megvenni a könyveimet, a talárt, a szükséges felszereléseket és végül, de nem utolsó sorban életem első pálcáját. Emlékszem 4 órába telt, míg megtaláltam Olivander úrnál a tökéletes pálcát. Éppen mikor visszamentünk a könyvesboltba, hogy nézegethessek még pár könyvet megpillantottam egy elég érdekes családot. Mindenkinek vörös haja volt és még a legkisebb fiú is nagyon magas volt. Először nem foglalkoztam velük, de mikor éppen le akartam venni egy Kviddicsel foglalkozó könyvet a polcról, amit nem igazán értem el egy másik kéz felnyúlt felettem és levette azt. Mikor megfordultam az egyik idősebb vörös hajú fiú állt a hátam mögött és mosolygott *
- Tessék kicsi lány - *adta a kezembe a könyvet. Elvörösödtem a mosolyától, amin csak jót nevetett *
- George Weasley vagyok. És te? - *kérdezte*
- Ch..Chloe….Lilian ..Kristen….Sanders. - *motyogtam zavartan. Megtudtam, hogy ők is abba az iskolába járnak, ahova én is fogok. Beszélgettünk még egy kicsit, de aztán anyáék szóltak, hogy mennem kell, így elköszöntem és szaladtam is. Égtem, mint a rongy. Az a fiú biztos jól szórakozott az ügyetlenségemen. Szeptemberben találkoztam velük újra, és ekkor ismertem meg Harry Pottert és Hermione Grangert is. Velük kerültem egy kupéba, és végig beszélgettük az utat. Sokan megbámulták Harryt akin látszott, hogy ez nagyon kínos neki, így én nem is kérdeztem tőle semmit, ami a hírnevével kapcsolatos. Inkább az iskoláról beszélgettünk és arról, hogy ki melyik házba szeretne kerülni. Mikor megérkeztünk egy dörmögő hang magához hívott minket. Egy óriás. Ahelyett, hogy megijedtem volna inkább izgalmasnak találtam a dolgot. Hagrid nagyon barátságos volt és mikor véletlenül beleestem a tóba azonnal kihúzott és adott egy pokrócot, amibe belebugyoláltak, hogy ne fázzak meg. Mint az később kiderült az az esés nem is véletlen volt hanem mikor kihajoltam megnézni a polipot aki a tóban él egy Draco Malfoy nevű fiú kilökött a hajóból. Csurom vizesen mentem be a kastélyba és egy idő után tüsszögni is kezdtem. Szerencsére Hermione valami szárító varázslattal megszárított, amiért nagyon hálás voltam neki. A beosztásnál néztem, hogy kiket hova osztanak be. Az én nevem valamiért leghátra került, így én tovább izgulhattam, mint a többiek. Harry, Ron és Hermione a Griffendélbe kerültek, az a Malfoy gyerek, pedig a Mardekárba. Végül McGalagony professzor engem is szólított. Tüsszögve mentem a süveghez és ültem le a kis 3 lábú székre. Mikor a süveg a fejemre került az teljesen eltakarta az arcomat*
- Hé ki kapcsolta le a villanyt??? - *kérdeztem, amin a süveg jót nevetett *
- „Ha vakmerő vagy s hősi lelkű, Házad Griffendél. Oda csak az kerül, ki, Semmitől se fél. „ - *idézte az előbb elhangzott házismertetőt a süveg*
- Te bátor kicsi lány vagy. Házad legyen Griffendél akár csak a papádé - *mondta mire leesett az állam. Emlékszik a papámra?? Miután az asztalhoz ültem McGalagony professzor elmesélte, hogy annak idején apukám is beleesett a tóba és csurom vizesen ment be a nagyterembe. Erre a családi hasonlóságra emlékszik a süveg. Erre kacagásba törtem ki és boldogan kezdtem el beszélgetni a barátaimmal. Ahogy teltek múltak az évek és a kicsi Chloe egyre idősebb lett, úgy kezdett el „rosszalkodni „ és egyre több csínyben részt venni. Természetesen oda figyeltem a tanulásra és arra, hogy a maximumot hozam ki magamból, de ez nem mindig sikerült. SVK – ból és Bájitaltanból az egyik legjobbnak számítok az iskolában, de a Rúnaismeret már keményebb dió. Éppen ezért szoktam néha Hermionéval tanulni, mert ő mindenből kitűnő. A szüleim eddig minden évben azt fontolgatták, hogy kivesznek az iskolából, de szerencsére nem így történt. Megértem őket, hiszen minden évben történt valami veszélyes dolog. Engem ezek azonban nem tudtak elijeszteni, így továbbra is a Roxfortba járok, idén vagyok 5. éves. Most mindenki arról beszél, hogy Voldemort visszatért. Soka őrültnek tartják Harryt vagy szimplán hazudozónak, de én hiszek neki, hiszen miért hazudna egy ilyen dologban?


Jellem

Chloe egy elég összetett személyiség. Alapjáraton kedves és segítőkész. Szívesen meghallgat másokat, és ha szükséges, akkor tanácsokat is ad. Odafigyel a tanulmányi eredményeire, szorgalmas diák. A felnőttekkel szemben tisztelettudó és udvarias még akkor is, ha egy – kettőről megvan a véleménye. ( lásd a ronda vén denevér ) Viszont bátor is, aki a barátaiért bármikor bárki vagy bármi ellen kiáll. Mindig számíthatnak rá. Chloenak megvan az az oldala is, aki imádja a csínytevéseket, így gyakran lóg együtt a Weasley ikrekkel. Sosem szegett meg nagyobb szabályokat, de nem is az a kimondottan jó kislány, mint aminek annyian hiszik. Ha szükséges, akkor eléggé nagyszájú és órákig képes kulturáltan vitatkozni. Nem kedveli az erőszakot, de ha valamiben csak a párbajozás dönthet, akkor attól sem riad vissza. Imádja a kalandokat, így gyakran segít is Harryéknek ha szükség, van rá. Imád kviddicsezni és olvasni. Ha van egy kis szabad ideje, akkor gyakorolja a zongorázást, hiszen az mindig megnyugtatja.

Külsőségek

Magasság .: 169 cm
Szemszín .: Csokoládé barna
Hajszín .: Fekete
Különleges ismertetőjel.: Van egy apró forradás a jobb vállán, amit akkor szerzett mikor 3. évben párbajozott egy mardekárossal aki kigúnyolta, mert „ véráruló „ és mert „ félvér „. Egy átokkal nagy sebet csinált a lány vállára, amit bár Madam Pomfrey össze tudott húzni és el tudta állítani a vérzést, de a nyomát sajnos nem tudta eltüntetni mert átok hegről van szó.
Kinézet .: Magas karcsú lány. Bőre sápadt fehér. Haja hosszú fekete, amit általában kiengedve szokott hordani, és ami tökéletesen passzol csokoládébarna íriszeihez. Általában mosolyogva, látni, éppen ezért annyira feltűnő, ha szomorú vagy ideges. Olyankor általában félrevonul a többiektől és zongorázik, hogy valahogy kiadja magából az érzéseit, indulatait. Van egy forradás a vállán, amit semmilyen varázslattal nem lehet eltüntetni. Ha nem iskolai egyenruhája van, rajta akkor sportosabb ruhadarabokban lehet látni, amiket nagyon kedvel, de ha a szükség úgy hozza, akkor a nőiesebb ruhadarabjai is előkerülnek.
Egészségi állapot.: Egészséges

A tudás

Mugli képzettségek.: Zongora, baseball
Pálca típusa.: 11 és ¾ hüvelykes pálca, ami kétféle fából készült. Az egyik a Galagonya, amit főként olyan pálcákhoz szoktak használni, amivel gyakran párbajoznak, a másik, pedig Mahagóni, ami kifejezetten erős az átkok és rontások használatakor. Magja Főnixtoll.
Különlegesség.: Patrónusa.: Őz
Animágus, de még sokat kell tanulnia és fejlesztenie ezt a képességet. Alakja.: Őz
Különlegesen jó Bájitaltanból és SVK - ból, de Rúnaismeretből korrepetálásra szorul.
Támadó átkai, rontásai jóval erősebbek, mint a védekezők.
Vissza az elejére Go down
https://exmemoriam.hungarianforum.net
Harry James Potter
Griffendél hallgató
Griffendél hallgató
Harry James Potter


Hozzászólások száma : 111
Join date : 2010. Feb. 02.

Griffendéles előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Griffendéles előtörténetek   Griffendéles előtörténetek EmptySzer. Feb. 03, 2010 11:13 pm

Demetria Sophia Dilon írta:
DEMETRIA SOPHIA DILON

Teljes név.: Demetria Sophia Dilon (Denem)
Beceneve.: Demi, Sophie
Nem.: nő
Születési hely, idő.: London; 1979. 12. 23.
Kor.: 16
Faj.: ember
Vér .: fél
Oldal.: semleges még
Család.: Apja: Tom Denem alias Voldemort
Anyja: Shopia Camille Dilon

A múlt

Halk
léptek hangzanak fel a sötét folyosón, amit eddig zajok nem vertek fel.
A festmények álmosan pislognak a hívatlan látogató felé, de nem látnak
semmit. A léptek elhalnak egy idő után egy sötét falnak támaszkodó alak
előtt. Fekete haja a szemébe lóg, jóképű arcával soha nem gondolná
senki, hogy ez a fiú valaha a legnagyobb és legsötétebb varázsló lesz a
világon. Az a lány sem aki most hirtelen megjelenik a semmiből. Szőke
haja a derekáig ér, égszínkék szemeivel vágyakozva vizslatja a fiú
arcát, amin semmilyen érzelem nem fedezhető fel. A lány fel-alá sétál a
folyosó szakaszon és erősen koncentrál egy helyiségre, mire nemsokára
meg is jelenik egy régies típusú ajtó, ami nyikorogva nyíl ki. A pár
eltűnik az ajtó mögött és mikor becsukódik mögöttük el is tűnik. A
telihold fénye újra csak besüt a kastély ablakán bevilágítva a most már
újra üres folyosót.

A szobában a zöld-ezüst-fekete szín dominál
és a méretes ágy foglalja el a középpontot. Sötétzöld selyemből készült
takaró és ugyanazon anyagból készült fekete kényelmesnek tűnő párnák. A
fiú nem teketóriázik, mardekáros címerrel ellátott talárját, már le is
veszi, így csak az ing és a nadrág marad rajta. Odalép a lányhoz és
lesimítja róla a szintén mardekáros talárt és kicsit felcsillanó
szemekkel nézi végig. Elkezdi terelgetni a hívogató ágy felé, de
semmilyen csók, vagy egyéb gyengéd érzelmekre való kifejezés nem
történik. Lassan ledönti az ágyra és egy varázslattal megszabadítja a
ruháitól. Pár óra múlva meztelenül fekszenek egymás mellett, de nem
ölelkeznek, bár a lány kétségtelenül szerelmes pillantásokat küld a fiú
felé, aki észre sem veszi.

- Beszélnünk kell. - Mondja halkan a lány, mire a fiú felé fordul enyhén megvető tekintettel.
- Nem kell semmiről beszélnünk. - Mondja hűvösen és felkel, majd elegáns mozdulatokkal elkezd felöltözni. A lány elkeseredett pillantással néz rá.
- De... Tom...
- Megmondtam ez volt az utolsó alkalom. Nem akarlak többet látni. - Mondja és mivel felöltözött otthagyja a lányt.


~¤~

A
szőke hajú lány a fürdőszobában néz farkasszemet a sápadt, megviselt
tükörképével. Megengedi a vizet és megmossa az arcát, majd egy kicsit
felfrissülten lép ki a fürdőszobából, egyenesen a szobájába, hogy
megnézze, hogy áll a bájital. Úgy gondolja lassan kész, ezért a
pálcájával eloltja a tűzet alatta és kitölti a bájitalt egy üvegcsébe.
Elővesz egy éles tőrt és óvatosan megvágja a tenyerét és a vérét a
fiolába csöpögteti, utána beforrasztja a sebet és vár. A bájital
hirtelen bugyogni kezd és rózsaszínné válik, mire a lány elsápad.
Tudja, hogy terhes.


Egy havas, karácsony előtti napon
láttam meg a fakó napvilágot a Szent Mungóban. Ártatlan kék szemeimmel
szemléltem a világot, tisztán látszott, hogy teljesen az anyámra
ütöttem, amit akkor még egyáltalán nem bántam. A második nevemet az ő
nevéről kaptam és rendes gyerekkorom volt. Nevelt az aranyvérűségre, de
én soha nem éreztem annyira nagyon elkötelezettnek magam... vagy mégis?
Nem tudom. Rendes gyerek voltam. Nem igazán ellenkeztem anyámmal, de
voltak olyan gondolataim akik kissé zavarossá tettek. Néha úgy éreztem,
hogy igenis jogom van a sárvérűeket lenézni, hiszen én sokkal jobb
vagyok náluk. Máskor meg bűntudatom támadt, hiszen a sárvérűek is
emberek semmi más különbség nincs közöttünk... Össze voltam zavarodva.
Amikor megjött a bagoly a Roxfortból, amit persze előre tudtunk, hogy
ez meg fog történni. Mikor tizenegy évesen a peronon álltam arra
gondoltam, ez most egy új élet kezdete... de nem úgy lett, csak még
jobban összezavarodtam. Főleg, amikor rám került a süveg a beosztáson.
Nem tudta eldönteni, hova küldjön... a mardekárba vagy a griffendélbe.
Végül kijelölt nekem egy házat, amit elfogadtam. A kettős személyiségem
még mindig élt, nem tudtam eldönteni, pontosan kivel legyek undok és
kivel kedves. Harry Pottert soha sem kedveltem meg. Nem is fogom. Sőt
hatalmas dühroham szokott elkapni, amit persze tudok kontrollálni.
Másokkal kedves vagyok. Már aki megérdemli. De a sárvérűekkel nem jó a
viszonyom. Éldegéltem az életem az iskolában amikor tizennégy éves
koromban történt valami.

Egy esős nyári napra ébredek.
Egyedül vagyok itthon, anyám nem tudom merre kódorog, lehet átment a
barátnőihez. Kissé még álmosan lemegyek a konyhába, ahol a manók már
sürgölődnek, hogy elkészítsék az ebédet. Nem akarok most láb alatt
lenni ezért bemerészkedek anyám szobájába. Tudom, hogy nem szép dolog,
de ma meg akarom tudni, hogy ki az apám. Előveszem a titkos fiókjából a
naplóját és elkezdem olvasni. Ahogy követem a sorokat úgy kezdek el
egyre jobban sápadni, míg végül a remegő kezeim közül nagyot koppanva
kiesik a kis könyvecske. Anyám ebben a pillanatban lép be a szobába és
ő is elsápad, ahogy haragos szemekkel fordulok felé. Tudja, hogy
tombolni fogok.

- Mégis mit képzeltél mikor árulod el? - Kérdezem dühtől remegő hangon és most igazán hasonlítok apámra.*
- Hogy gondolhattad ezt?
- Látszik hogy megijedt tőlem. Erre észbekapok, pedig már emeltem volna
fel a pálcámat, de csak kiviharzok a szobából, ki a kúriából, egyenesen
a közeli erdőbe és elkezdem a fákat felrobbantani a puszta dühömmel, de
ezt észre sem veszem. Teljesen felkavarodnak bennem az érzések, a
jéghideg düh, bekúszik minden sejtembe, csak úgy áramlik belőlem a
mágia.


Hát igen. Meg tudtam ki az apám. Ez eleinte nagyon
összezavart és be kell vallanom most is. Főleg akkor vált az egész
helyzet zavaróvá, amikor apám rájött, hogy van egy lánya.


Egy sötét éjszaka sietek egy hatalmas kastély felé. Mikor odaérek,
sötét taláros alakok fogadnak, ami kicsit megrettent, de nem mutatom
ki. Méltóságos meghajlással fogadnak és én belépek a kastélyba. Amikor
apámhoz érek belenézek a nem emberi arcába és a szemeibe, eszemben
sincs meghunyászkodni előtte.

- Üdvözöllek leányom. Látom nem félsz tőlem. - Mondja nagyon kis elismeréssel a hangjában.
- De nem mutatsz elég tiszteletet. - Villan meg dühösen a szeme, de én rendületlenül nézek a szemeibe.
-
Csatlakozz a seregemhez kémként. Ha jók az informátoraim már pedig jók,
akkor a griffendélbe kerültél... szégyen. De lehet, még hasznot lehet
húzni belőle. Kémkedj nekem és nem esik bántódásod.
- Most fenyeget? Nagyon úgy tűnik. De nem hiába kerültem a griffendélbe.
- Majd meggondolom. - Mondom hűvösen mire megint csak dühösen néz rám és rámszegezi a pálcáját.
- Crucio
- Suttogja és engem elér az átok. Hatalmas fájdalmat érzek, mintha
égnének a csontjaim, de meg nem nyikkannék az istenért se. Még
erősebbre engedi a bűbájt, mire összerogyok és halk nyöszörgés hagyja
el az ajkaimat, de sikítani nem síkitok.
- Hmm... látom erős vagy. Még megkereslek és várom a döntésed! - Parancsolja én pedig egy szó nélkül fordulok meg és masírozok ki a szobából.


Hát
ilyen volt az első találkozásom apámmal. Igaz milyen szívélyes volt?
Mégsem tudok dönteni. Álljak neki ellen vagy ne? Melyik utat válasszam
a könnyebbet vagy a nehezebbet?





Jellem

Két
személyisége van. Akivel rendesen tud beszélni, azzal kedves,
melegszívű és mindenben segít neki. Ha valakit utál azt örökké utálja
akármi legyen is az indok. Ha felmerül egy olyan téma amitől
feldühödik, újra bezárkózik a kis csigaházába, sőt talán dühbe is jön.
Valamikor tökéletes aranyvérű lány, máskor viszont lázadna ez ellen és
lázad is, de soha nem tudja meghazudtolni magát. Bátor és vakmerő, néha
meggondolatlanul cselekszik. A barátai mellett, akik megérdemlik
viszont mindig kiáll.

Külsőségek

Magasság .: 170cm
Szemszín .: kék
Hajszín .: szőke
Különleges ismertetőjel.: nincs
Kinézet .:
Magas, elegáns, nőies ruhákat vesz fel. Szőke haját szinte mindig
kiengedve hordja, a smink rajta általában természetes, de néha ha kell
kihívó. A sötétebb ruhadarabokat szereti és nagyon szereti a zöld színt
attól függetlenül, hogy griffendéles.
Egészségi állapot.: Egészséges

A tudás

Mugli képzettségek.: nincs
Pálca típusa.: 11 hüvelyk, főnixtollmag, cseresznyefa.
Különlegesség.:
Kivételesen jó legilimenciában és oklumenciában is. Patrónusa egy
fekete párduc, animágiát tanul teljes titokban, szintén animágus
alakja: fekete párduc lesz.
Vissza az elejére Go down
https://exmemoriam.hungarianforum.net
Harry James Potter
Griffendél hallgató
Griffendél hallgató
Harry James Potter


Hozzászólások száma : 111
Join date : 2010. Feb. 02.

Griffendéles előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Griffendéles előtörténetek   Griffendéles előtörténetek EmptySzer. Feb. 03, 2010 11:15 pm

Ginny Weasley írta:
GINNY WEASLEY


Teljes név.: Ginny Molly Weasley
Beceneve: Ginny, (Gin)-Tonic,
Nem: nő
Születési hely, idő.: London; 1982, 05, 21
Kor.: 14
Faj.: ember
Vér .: arany,
Oldal.: jó,
CsaládApja: Arthur Weasley, aranyvérű, 50 éves, Mugli tárgyakkal visszaélési osztály, Minisztérium.
anyja: Molly Weasley. Aranyvérű, 47éves, háziasszony
Testvérek: Charley, Bill, Percy, Fred - George páros, és Ron.

A múlt

1982. 05. 21-én született Londonban.
Gyermekkora
boldog volt, annyira nagyon nem zavarta szegénysége, mint Ront, mert
leginkább az ikrekkel volt, akik mindig feltalálták magukat.
Szereti családját, sose árulná el őket, és a második legfontosabb számára a barátai.
Az iskolában sok ismerőse van, mondhatni ismert lány. Jó tanuló, de nem osztály első. =)
Múltjában rossz folt az elsős kora, mikor hit egy hitvány naplónak, mely a hatalmába kerítette. Nem szeret róla beszélni.
Másodikos korában ismerte meg Chloet, azóta jó barátok. Sokat vannak együtt, általában az ikrekkel.


Jellem

Nagyszájú,
poénkodós, pörgős, de csupa szív lány. Lelkes,de hangulat ember. Ha
ideges,rázza a lábbát vagy táncolni akar. Szereti a zenét és a
macskáját Bűbájt.
Bátor, néha kicsit felelőtlen és forró fejű.
Szeret kvidiccsezni, és győzni.
Nagyon
tud szeretni. De nagyon tud bántani ennek megfelelően. De ezt az
oldalát nagyon kevesen ismerik. a haja, mindog siet. Ritkán látni
egyedül. Szinte mindig mosolyog. Jah, és hangosan nevet.
Színes ruhákat hord, éppen milyen hangulata van. Nem veti meg az eleganciát, de sportosan is szeret lenni.

Külsőségek

Magasság .:175 cm
Szemszín .:kék
Hajszín .: vörös
Különleges ismertetőjel.: nincs.

Egészségi állapot.: egészséges


A tudás

Mugli képzettségek.: semmi, mert aranyvérű
Pálca típusa.: 9hüvelyk, tölgy , unikornis szőr.
Különlegesség.: unikornisa: ló. Kábító átka elsöprő erejű, jól forgatja a pálcát.
Vissza az elejére Go down
https://exmemoriam.hungarianforum.net
Harry James Potter
Griffendél hallgató
Griffendél hallgató
Harry James Potter


Hozzászólások száma : 111
Join date : 2010. Feb. 02.

Griffendéles előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Griffendéles előtörténetek   Griffendéles előtörténetek EmptyCsüt. Feb. 04, 2010 9:52 pm

FRED ÉS GEORGE WEASLEY


Teljes név.: Fred és George Weasley
Becenév: Fred és George
Nem.: férfiak
Születési hely, idő.: London; 1979, 03-19
Kor.: 17
Faj.: emberek
Vér .: arany,
Oldal.: jó,
Család.:Apjuk: Arthur Weasley, aranyvérű, 50 éves, Mugli tárgyakkal visszaélési osztáky
anyjuk: Molly Weasley. Aranyvérű, 47 éves, háziassziony
Testvérek: Charley,Bill,Percy,Roncimonci és Ginny.

A múlt

1979-ben születtek, szintén Londonban.
Szerető családban nőttek fel,de anyjukkal valahogy sohasem találták teljesen a hangot.
A Roxfortban már elsős koruk óta ismertek a csínyeikről és jó modorukról.
Ront és Percyt valahogy soha nem kedvelték annyira, inkább Ginnyve és Billel lógtak folyton, és lógnak ma is szívesen.

Jellem

Sose látod őket mosoly nélkül. Bárhol, bármikor képesek megnevettetni, és benne vannak mindenben. Ami rossz.=) Viszont okosak a saját nemükben, csak lusták tanulni.
Könnyen felejtenek el dolgokat.Pl: jól viselkedni.
Kicsi feltűnési mániájuk van,de ez még jól is áll nekik.


Külsőségek

Magasság .:185 cm
Szemszín .:barnák
Hajszín .: vörös
Különleges ismertetőjel.: saját msguk! 

Kinézet .:Vagy éppen 1 csíny kellős közepén vannak, vagy produkálják magukat vagy mardekárosakkal szivózak vagy poénkodnak ezzerrel vagy pihennek.
Egészségi állapot.: egészségesek!
A tudás

Mugli képzettségek.: semmi,mert aranyvérűek
Pálca típusa.: 10hüvelyk, gesztenye , főnixtoll.—Fredé.
10hüvelyk, dió, főnixtoll- George pálcája
Különlegesség.: majdnem ugyanaz a patrónusok: Sas, de Frednek- Réti sas, Georgenak pedig Szirti sas a patrónusa.
Vissza az elejére Go down
https://exmemoriam.hungarianforum.net
Hermione Granger
Prefektus
Prefektus
Hermione Granger


Hozzászólások száma : 66
Join date : 2010. Feb. 02.
Age : 27

Griffendéles előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Griffendéles előtörténetek   Griffendéles előtörténetek EmptyHétf. Feb. 08, 2010 8:13 pm

JANE XENA MEDWIN

Teljes név.: Jane Xena Medwin
Beceneve.: JJ, Xeny, Jany, Medy
Nem.: nő
Születési hely, idő.: London, 1980. február 21
Kor.: 15
Faj.: félig véla
Vér .: arany
Oldal.: semleges
Család.:
Apa : Alexander Medwin - arany - 51 év
Anya : Alexis Bournod Medwin - arany - 43 év
Testvérek :
~ Bridget Medwin - 16 év


A múlt

Tisztában vagy vele, milyen az, amikor az anyád véla, és többszörösen elhagyja apádat, csak hogy pár hétig szabad lehessen? Hogy mikor elmegy kirándulni egyedül, élni akarja az életet más férfiakkal? Milyen érzés szerinted, mikor azt gondolják rólad, hogy nem tudod magad megvédeni? Vagy éppen lenéznek téged a vélaság miatt?


Mikor megszülettem, már volt egy nővérem, Bridget. Anyám és apám nagyon szerették egymást, de néha tartottak egy kis szünetet. Ez persze nem jelenti azt, hogy elváltak. Ők lehet hogy így voltak boldogok, de nekünk nagyon rossz volt, hogy néha akár hónapokra elválasztottak egymástól. Nem voltunk boldogok, de próbáltunk úgy csinálni. Mikor apámnál voltam ilyen távolléteknél, akkor az idő nagy részében mugli tanfolyamokra jártam. Kezdetben elégé megalázónak találtam, hogy egy mugli tanítson nekem dolgokat. De aztán rájöttem, hogy ha varázsló/boszorkány tanítana, lehet, nem haladnék ilyen jól. Anyámnál más volt a helyzet. Ő törődött velem, vagy legalább többet törődött velem. Nála soha se unatkoztam, mindig tanultam új dolgokat. Nem létezett olyan számára, hogy egy mugli is érhet valamennyit, szóval ő mugligyűlölőnek nevelt. Esténként mindig azon gondolkodtam, hogy én is utáljam a varázstalan embereket, vagy egy kis érdeklődést is mutassak irántuk. És ez íg ment hónapokon keresztül. Mikor együtt volt a család(ami elég ritkán volt), túráztunk, piknikeztünk, szórakoztunk. Olyankor mindig elfelejtettünk minden rosszat, ami bennünket ért. De ilyen időszak is csk max. 3 hónapig tartott, mert anyámék tudták, hogy túlságosan ellaposodna életünk ha együttmaradnának mindig, egy kis szakítás nélkül is. Nem tudtak elválni, mert jobban szerették egymást, mint bárki mást a világon. Mikor édesanyám a családjával volt(velünk), akkor szinte el is felejtette, hogy félig véla. És így ment minden, egészen 10 éves koromig. Akkor Bridget elment a Roxfortba. Nem tudom, hogy említettem e, de ő metamorf mágus. Szóval, mikor elment, szüleim nagyon bánatosak voltak, mert nem tudtak "osztozni" egy gyermeken. De attól még meg voltunk. 11 éves koromban elküldték a Roxfortos levelet. Én, a szokásostól eltérően, nem voltam olyan nagyon lelkes a bevásárlás miatt. Már jó sokszor elmentem az Abszol útra anyámmal, és ott mindig elengedett vásárolni szabadon. Így csak nyár vége felé mentünk el vásárolni. Jabban mondva én egyedül mentem el, mert a dolgokat én vettem meg, szüleim segítsége csak azért kell, hogy bejusak. Mindent megvettem, amire szükségem volt. Az utazást már annál inkább vártam, szüleimmel annyit maradtam, amennyit lehetett. Az utolsó percben száltam fel csak a vonatra(amint felszáltam, az már indult is). Az utazás során rengeteg embert megismertem. Mostani legjobb barátnőimmel Angelával és Naomival már első látásra tudtuk, mi hárman nagyon jóban leszünk. Ugyanaz a téma érdekelt minket, mind a hárman rajongtunk a kvidicsért. Az egész utat átbeszéltük. Mindent tudni akartunk egymásról. Mikor a beosztás következett, engem mondtak harmadiknak. Térdem remegett, mikor ráültem a székre, ugyanis annyira szerettem volna, hogy ne a mardekárba kerüljek. Mikor beosztottak, magamban imátkoztam, hogy hadd kerüljünk egy házba mind a hárman. És sikerült. Látszik, hogy nagyon egyformák vagyunk belülről. Még most, az ötödik évben is ugyan annyira kíváncsiak vagyunk egymásra, mint akkor, az első találkozásunkkor



Jellem

Önfeláldozó. Ez abban is látszik, hogy mikor sétált az út szélén, meglátott az úton egy kis sünt. Éppen akkor jött egy autó, ami már majdnem eltaposta szegény állatot, de Jane megmentette: kifutott az útra, felkapta az állatot, és úgy futott tovább. AA kocsi majdnem elcsapta őt, de nem törődött vele. Nagyon szeret szeretni, és azt is szereti, ha őt szeretik. Nagyon védtelen lány benyomást kelt, de a külső csak hamis képet teremt nekünk: belül egy bátor, szókimondó, talpraesett, ügyes lány. Szeret tanulni, mindene a kviddics. Szerintem ezzel mindent elmondtam

Külsőségek

Magasság .: 170 cm
Szemszín .: zöld
Hajszín .: szőke
Különleges ismertetőjel.: -
Egészségi állapot.: egészséges

A tudás

Mugli képzettségek.: zongorázás, gitározás, tánc
Pálca típusa.: 9 és ¾ hüvely, mahagóni, sárkányszívizomhúr maggal
Különlegesség.: animágia : farkas
Vissza az elejére Go down
https://exmemoriam.hungarianforum.net/forum.htm
Ajánlott tartalom





Griffendéles előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Griffendéles előtörténetek   Griffendéles előtörténetek Empty

Vissza az elejére Go down
 
Griffendéles előtörténetek
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Új előtörténetek
» Mardekáros előtörténetek
» Hugrabuggos előtörténetek
» Hollóhátas előtörténetek

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Exmemoriam :: Karakterek :: Elfogadott Előtörténetek-
Ugrás: